1. oddíl světlušek a skautek Slunečnice (středisko Holešov)

Víkendovka Ochozy Lov bizona. 5. – 7. 10. 2018

Vyrazily jsme autobusem z Holešova v 17:35. Z Bílavska jsme šly 2 kilometry do chaty, kde jsme se ubytovaly. Byl už večer a tak jsme rozžaly petrolejky a zahrály si indiánskou schovku a po večeři jsme šly spát.

Ráno nás při čištění zubů překvapil bizon. Byl velmi plachý a tak nám utekl. Indiánka Lebufe nám řekla, že nás naučí jak se takový bizon loví. Následovala řada cvičení hbitosti, rozdělávání ohně a rozpoznávání léčivých bylin – protože správná indiánka se musí na lovu umět o sebe postarat. Na oběd nám Maruška uvařila výbornou polévku a ještě lepší krupicovou kaši. Po chvíli odpočinku jsme se vydaly na výpravu za bizonem. Hledaly jsme jeho stopy, které by nám prozradily, kudy odešel. Jelikož jsme žádné nenašly, bylo nad slunce jasné, že bizon je stále někde okolo chaty. A taky že byl. Když jsme se blížily k našemu obydlí, našly jsme ho, jak se pase na cestičce k chatě. Světlušky ho dokázaly omráčit a takto ho donesly k Lebufe, která z něj udělala maso které už stačilo jen opéct. Dali jsme si ho s Bizoním mozkem. Byla to dobrota. Večer, po západu slunce, k nám přišel náčelník a pasoval nás všechny na indiánky. Udělaly jsme děkovný rituál a šly spát.

Nedělní ráno bylo náročné, protože náš autobus jel brzy, bylo třeba se v rychlosti sbalit a najíst. Uklízení celé chaty jsme naštěstí zvládly a na autobusovou zastávku jsme doprazily při východu slunce. Autobusem jsme jely do Dobrotic, kde nás čekal podzimní lukostřelecký propadeňák. Přišli skauti a skautky a také lidé, které to zajímalo. Naučily se střílet z luku a zahráli si i bojovné hry s lukem. Všem se to moc líbilo Na oběd byla připravená dýňová polévka a grilované maso. Ve tři hodiny jsme se se všemi loučily a odešly do svých domovů.

Zanech nám svůj postřeh nebo poznámku

1. oddíl světlušek a skautek Slunečnice je poháněn systémem WordPress.
Součástí informačního serveru z Holešova. webVZHLED od dra077