1. oddíl světlušek a skautek Slunečnice (středisko Holešov)

Schůzka 14. 9. 2018

V pátek se sešly všechny skautky na První schůzku. Smíšek a Človíček měly připravený pestrý program. První hra se jmenovala „Na krokodýla a papouška“. Je to obdoba kočky a myši nebo kuře a psa. Zvuky, které vydával krokodýl, byl v podání skautek někdy velmi originální.

Nejlepší ze všeho byla výroba ozdobné sponky do vlasů z PET láhve a vyčerpávající bitva o vlajky. Na další schůzku budou již družiny rozdělené.
Ozdoba se tvoří tak, že si první vystřihneš čtvereček plastu z petky. Na něj si fixou nakreslíš obrys květinya tu vystřihneš. Pomocí kahánku zatavíš okraje, aby nikoho neporanily. Květinu vyzdobíš korálky v rozích a ve středu. Středovou částí ji pak přišiješ ke gumičce na vlasy.

Vlajky se kradly z území v Američáku. Byly často dobře schovány. Protivníka šlo vyřadit plácnutím dlaně. Toto bylo ošemetné hlavně na neutrálním území, ale skautky vždy dokázaly uznat, kdo je vyřazený dřív.

Komentáře jsou uzavřeny

1. oddíl světlušek a skautek Slunečnice je poháněn systémem WordPress.
Součástí informačního serveru z Holešova. webVZHLED od dra077