Schůzka 14. 9. 2018

V pátek se sešly všechny skautky na První schůzku. Smíšek a Človíček měly připravený pestrý program. První hra se jmenovala „Na krokodýla a papouška“. Je to obdoba kočky a myši nebo kuře a psa. Zvuky, které vydával krokodýl, byl v podání skautek někdy velmi originální.

Nejlepší ze všeho byla výroba ozdobné sponky do vlasů z PET láhve a vyčerpávající bitva o vlajky. Na další schůzku budou již družiny rozdělené.
Ozdoba se tvoří tak, že si první vystřihneš čtvereček plastu z petky. Na něj si fixou nakreslíš obrys květinya tu vystřihneš. Pomocí kahánku zatavíš okraje, aby nikoho neporanily. Květinu vyzdobíš korálky v rozích a ve středu. Středovou částí ji pak přišiješ ke gumičce na vlasy.

Vlajky se kradly z území v Američáku. Byly často dobře schovány. Protivníka šlo vyřadit plácnutím dlaně. Toto bylo ošemetné hlavně na neutrálním území, ale skautky vždy dokázaly uznat, kdo je vyřazený dřív.

Komentáře jsou uzavřeny