1. oddíl světlušek a skautek Slunečnice (středisko Holešov)

Víkendovka 17.-19. dubna 2015

v Pátek ve 14:50 jsme se sešly na nádraží nebo u zámku. rozdělily jsme jídlo a mohly jsme vyrazit.
Po příjezdu na Rusavu u kina jsme se seřadily do štrůdlovité formace s šly jsme směr Šířina chata.
Mezitím, co se některé ubytovávaly, druhá část si hrála hry – kolíky v kroužku, cukr káva limonáda. divadlo. Pak se vyráběly lucerničky, se kterými jsme večer udělaly sněm, před kterým jsme ovšem hrály ještě jednu plížící hru – získaly jsme z ní 4 zlaté kameny, které máme donést na Ivančenu.
Další den ráno jsme šly hned řezat dřevo, abychom v chatě nebudily ostatní. Natahaly jsme velké klády a pustily se do nich s vervou, s jakou to umíme jedině my. Když se probudil zbytek chaty, šly jsme na rozcvičku – byly to závody dopředu, pozpátku i s kládou. Po snídani jsme šly kreslit ven, ale začalo nám sněžit, my jsme to však v pláštěnkách zvládly.
…poznávací hra v chatě, sbírací hra, dřevo, oběd, domečky, dopis, svačina, za jídlem, pastička, večeře, stavba věží, zpívání, útok skřeta, jdem spát. Ráno dřevo, úklid a ahoj chato, bude se nám stýskat….

Zanech nám svůj postřeh nebo poznámku

1. oddíl světlušek a skautek Slunečnice je poháněn systémem WordPress.
Součástí informačního serveru z Holešova. webVZHLED od dra077