1. oddíl světlušek a skautek Slunečnice (středisko Holešov)

Křížem krážem republikou aneb 24 hodin ve vlaku

Všeho začalo večer 23.9.2011 v 21:45 na vlakovém nádraží, odkud jsme měli startovat na dlouhou trasu po České republice. Vlastně to začalo rozhodnutím, že vůbec pojedeme.

Tak vo co go? Strávit jízdou vlakem 24 hodin na cestách, najezdit největší co největší počet km a navštívit nějakou památkou.
To vše za pouhých 200 Kč na človíčka. My jsme zvolili následovnou srategii: V pátek večer se dopravit do Přerova a odtud pak prvním vlakem po půlnoci TRADÁ směr Cheb pěkně přes Prahu. Tam jsme dorazili v 7:38, podívali se na zdejší hrad z Černou věží a zašli na exkurzi do Muzea, kde byl zabit (v této budově) Albrecht z Valdštejna. Po zhlédnutí šperků a obrazů jsme opět došli na nádraží a vlakem, který odjížděl v 10:22, se přesunuli do Plzně. Zatím České dráhy byly dosud pěkné a pohodlné. Po cestě jsme přisedli do kupé, kde seděli dva Poláci. Márkét (Barvička) si užila pěknou bžundu, jelikož 2x za sebou chytla záchvat smíchu.

Z Plzně měl vlak 5 minut zpoždění. Cestou se však zvětšilo na hodinu – na trase někde spadly dráty. Nám to však nevadilo, protože bychom v Brně stejně dvě hodiny čekali. Usídlili jsme se vedle skautů z Břeclavi a zahulákali (alespoň já) si s nimi pár písniček.
Po celou dobu cesty jsme hráli na kytaru, různé hry, četli a spali. Dlouhá doba se nám tím zkrátila a za v 23:00 už jsme stáli zpět na nádraží v Holešově.

Ujeli jsme celkem 969,6 km a pořádně si to užili. Už se těším na další rok… 🙂

Komentáře jsou uzavřeny

1. oddíl světlušek a skautek Slunečnice je poháněn systémem WordPress.
Součástí informačního serveru z Holešova. webVZHLED od dra077