Pokřiky před jídlem

Písnička

Zpíváme několikrát za sebou, vždy o tón víš: „Buď jak buď, s dobrým jídlem roste chuť, dobré jídlo si tělo žádá. Jen si dej, nebuď na sebe tak zlej, špatně žije si ten, kdo strádá.“

Trpaslíci a obři

Rozdělíme se na 2 skupinky (obry a trpaslíky). Obři si stoupnou na židle nebo na lavky a chytnou se za ruce, trpaslíci si čapnou a chytnou se za malíčky. Obři hlubokým hlasem říkají: „My obři přejeme vám trpaslíkům dobrou chuť!“ Trpaslíci říkají jemným hláskem:„My trpaslíci přejeme vám obrům dobrou chuť!“ Trpaslíci i obři: „Mňam!!!“

Papuánci

Říkáme a ukazujeme: „U papu, u papu, u Papuánců je zvykem (bušíme se pěstmi do hrudi), že když žena muže praští (naznačíme, že chceme pěstí bouchnout souseda), tak ho potom taky zbaští (děláme, že jíme rukama), ham!

Mašinka

Držíme se za ruce a opisujeme nimi kruh, říkáme stále hlasitěji a rychleji: „Už se těším až se najím.“ Nakonec zakřičíme: „Hůůůůůůůůůůů, mňam!“

Kobylky

Držíme se za ruce, mácháme do rytmu a křičíme: „Letí, letí, je jich jako smetí, kobylky jsou tu chacha, kobylky jsou tu! Žerou všecko na co přijdou, kobylky jsou tu chacha, kobylky jsou tu! Ham!“

Ó náš pane

Boucháme dvakrát dlaněmi do stolu a jednou tleskneme. Do rytmu říkáme: „Ó náš pane tobě dík vzdáváme za ty dary, které od tebe máme, ale, aleluja!“

Pila

Držíme se za ruce, předkloníme se a ruce dáme za záda, říkáme postupně čím dál tím hlasitěji a výš „hmmmmm“. A zároveň dáváme ruce nahoru, až je máme nahoře zakřičíme: „Ham! Dobrou chuť!“

A-do, a-do

Křičíme: „A-do, a-do, a dobrou chuť!“. Při každé slabice jakoby bouchneme pěstí do prázdna.

Dobrou chuť

Každý postupně řekne osobě po své pravici/levici „Dobrou chuť!“. Lze použít i s různými obměnami třeba „Veselé Vánoce!“, „Všechno nejlepší!“ apod. A ještě pro zpestření to můžete říct v cizích jazycích.

Přejeme si dobrou chuť

Všichni se držíme za malíčky a kroužíme rukama a několikrát říkáme:„Přejeme si dobrou chuť, přejeme si dobrou chuť.“

Přejeme si dobrou chuť II.

Říkáme: „Přejeme si dobrou chuť, přejeme si dobrou chuť.“ a na každou slabiku připadne jeden úkon: 1. tleskneme, 2. bouchneme pravou rukou do stolu, 3. levou ruku položíme na pravou (musí bouchnout), 4. tleskneme, 5. bouchneme levou rukou do stolu, 6. pravou ruku položíme na levou (zase musí bouchnout), 7. tleskneme.

Huli, huli do papuli

Držíme se za ruce, do rytmu něma hýbáme a křičíme: „Huli, huli do papuli, ham!“ To se stále opakuje a zrychluje.

Indiáni

Zpívá se: „One little, two little, three little indians, four little, five little, six little indians, seven little, eight little, ten little indians boys.“

Hungr, hungr

Držíme se za ruce, mácháme do rytmu a křičíme: „Hungr, hungr, hungr, ha ha ha ha ham!“

1. oddíl světlušek a skautek Slunečnice je poháněn systémem WordPress.